mesejáték Benedek Elek meséje nyomán
A tréfás történet eleven, emberi hangon mesél arról a nehéz, de szükséges emberi állapotról, mely a társadalomba való beilleszkedést, a minden körülmények között való helytállást jelenti.
A mese főhőse Gyurika, a legkisebb fiú, a mese elején kicsi és gyenge, apja alkalmatlannak tartja a szolgálatra. Gyurika természetes vágya, hogy az emberek befogadják, szeressék és megbecsüljék, célja eléréséhez azonban számtalan próbát kell kiállnia. Ez az út vezet családja megmentéséhez, a királylány szívének és a fele királyságnak elnyeréséhez.
Az előadásba beépülő mondókák, rigmusok, névcsúfolók, gyerekjátékok, szokások egy olyan mesevilágot varázsolnak, amelyben a gyerekek saját magukra ismerhetnek, otthonukra lelnek. Hiszen az örök boldogság megtalálása csak félelmeink legyőzésével lehetséges – emelik ki az alkotók.
Fotó: Ürmösi Levente Mihály
Szereplők: Portik Norbert, Gidró Roland, Ádám Júlia, Gere Csaba, Kiss Adorján, Márton Csaba, Pável Hunor-Mihály, Törő Bence, Szvinyuk Sándor / Lukács Tamás, Melles Endre, Ürmösi-Incze Mária-Terézia / Lukács Réka, Keresztes Gabriella, Kocsis Lilla-Tünde, Lukács Réka, Pilinger Mónika, Podholiczky Rebeka Ráhel, Székely Edina-Emőke, Váradi Ágnes, Virág Imola
Alkotók
Zeneszerző: Fazakas Levente
Jelmeztervező: Furik Rita
Díszlet, játékok: Ivácson László
Animáció: Ferencz Hunor
A koreográfus munkatársai: Melles Endre, Tekeres Gizella
Társrendező: Fazakas Misi
Rendező-koreográfus: Ivácson László
Mesélők: Kocsis Tekla, Virág Nimród, Ürmösi-Incze Panna és Gergő, Lukács Beáta és Balázs, Ivácson Gergő és Janka, Vajda Bíborka - az előadók gyerekei.
Zene: Heveder zenekar és meghívottjaik
HÁROMSZÉK TÁNCEGYÜTTES
Az 1990-ben alakult sepsiszentgyörgyi Háromszék Táncegyüttes célkitűzése az erdélyi etnikumok népzene és néptánckultúrájának gyűjtése, megőrzése és továbbadása. Az együttes a népzene- és néptánchagyomány továbbadását egy új, egyéni formavilág megteremetésével szeretné elérni, a színház nyelvén új kontextusba helyezni, felülírva az időszerűtlen, változatlan folklór sztereotípiáját. Egyedi arcvonalát a hagyományos folklórműsorok és a kortárs táncszínházi formák ötvözésében alakította ki az évek során. Az egyes népszokások, rítusok vagy éppen regionális vonatkozású történelmi események drámai potenciálját, a bennük rejlő teatralitást felfedezve és továbbgondolva olyan előadások születtek mint a Vérnász, a Váróterem, az Ábel, a Csávási ballada, a Böjttől böjtig, a Száz évig, A tékozló fiú, A banda, az Erdély-menyegző, a Két kezem forgatta, szívem táncoltatta, a Mundruc vagy az AranyAsszonyok.
A társulat több mint kétezerszer lépett közönség elé, Erdély összes nagyvárosában és a szórványvidékeken egyaránt, de visszatérő vendége számos magyarországi településnek is. Az együttes a Lajtha László Alapítvánnyal karöltve évente megrendezi a Népzene- és Néptánctalálkozót valamint a hagyományos táncházakat Sepsiszentgyörgyön.
Igazgató: Deák Gyula Levente
Művészeti vezető: Ivácson László